Recenzie

[RECENZIA] Tronsmart Element T6 Max: Bluetooth reproduktor s masívnym 60 W výkonom, dotykovým ovládaním a parádnym zvukom

Bluetooth reproduktor Tronsmart Element T6 Max pôsobí papierovo naozaj skvele – obrovský 60 W výkon, krásna dotyková plocha, nabíjanie cez Type-C či podpora hlasového asistenta. Je taký však aj v skutočnosti?

Ten náš sme objednali od predajcu Geekbuying priamo z EU skladu, vďaka čomu sme vedeli, že nebude potrebné doplácať ďalšie poplatky a na adrese bude do pár dní od objednania.

Poďme sa teda pozrieť, či reproduktor naplnil papierovo lákavé očakávania.

Čo nás zaujalo, čo naopak sklamalo

Pozitíva
  • Výkon 60 W
  • Ovládanie dotykovou plochou
  • 360° zvuk
  • Rýchle a jednoduché párovanie
  • Parádne basy a podanie zvuku
  • Funkcia TWS
  • Zabudovaný mikrofón
Negatíva
  • Umiestnenie tlačidla pre zapínanie
  • Prebúdzanie dotykovej plochy
  • Krytka pre konektory ľahko vypadáva

Jednoduché balenie

Už pri prvotnom pohľade na balenie, v ktorom sa Tronsmart Element T6 Max nachádza, nám bolo jasné, že skutočne pôjde o rozmerovo poriadne veľký reproduktor.

Po otvorení balenia sme v ňom našli okrem reproduktoru aj návod, ktorý je v angličtine, USB Type-C kábel, ochranné vrecko, 3.5mm audio jack kábel a reklamačné papiere.

Pri veľkosti krabice sme očakávali, že v balení bude pribalený aj adaptér do zásuvky, no mýlili sme sa.

Elegantný dizajn, rozmery a hmotnosť

Dizajnu reproduktora niet čo vytknúť. Farebne boli použité čierne a šedé odtiene, matné aj lesklé prvky a jedno symbolické logo značky Tronsmart. Reproduktor má okrúhly valcovitý tvar, vďaka ktorému nám ponúka 360° zvuk.

Na vrchnej strane reproduktoru nájdeme veľkú okrúhlu dotykovú plochu, na ktorej sa nachádza 5 dotykových tlačidiel a niekoľko na prvý pohľad neviditeľných LED indikátorov.

V dolnej časti reproduktora sa nachádza gumená krytka, pod ktorou nájdeme USB Type C konektor pre nabíjanie, tlačidlo pre zapínanie a vypínanie reproduktora, DC port a 3.5mm audio jack port.

Reproduktor nie je ľahký, ale hmotnosťou sa dá určite považovať za jednoducho prenosný. Hmotnosť reproduktora je 1.98 kg, čo znamená, že nejde o najpohodlnejšie prenášanie, ale problém to nie je. Rozmery sú 140 x 140 x 193 mm (Š x D x V).

Pripojenie – jednoduché a rýchle

Reproduktor ponúka dve možnosti pripojenia. Ako prvé je klasické pripojenie pomocou Bluetooth 5.0. Pre spárovanie stačí kliknúť na tlačidlo so symbolom Bluetooth, po ktorom sa rozbliká modrý LED indikátor a pomocou smartfónu ho pripojíme.

Ako druhá, menej známa možnosť pripojenia, je pripojenie cez NFC. Stačí aktivovať NFC na tvojom smartfóne a priložiť ho na dotykovú plochu reproduktoru. Smartfón sa s reproduktorom automaticky spáruje, no komunikácia neskôr prebieha cez Bluetooth.

Čistý zvuk, nabité basy a 60 W v realite

Poďme sa pozrieť na to najdôležitejšie, ako vlastne v realite hrá 60 W reproduktor? V jednoduchosti – hrá naozaj parádne. Má čistý zvuk, hlboké a zvučné basy a jeho maximálna hlasitosť rozprúdi párty v celom dome.

Obrovský 60 W výkon má vďaka technológii SoundPulse™. Kvalite zvuku dopomáha aj fakt, že vďaka okrúhlemu tvaru ponúka 360° zvuk. Vďaka výborne využitému priestoru sú v reproduktore umiestnené 4 výškové reproduktory a jeden basový.

Zvuk a basy reproduktoru Tronsmart T6 Max nás prekvapili nad očakávania a rozhodne ho odporúčame ľudom, ktorí plánujú ozvučiť aj väčšie priestory, prípadne vonkajšie akcie ako grilovanie, oslavy a podobne.

S týmto reproduktorom rozhodne ohúriš a potešíš aj náročnejších poslucháčov, nakoľko zvuk je naozaj mimoriadne kvalitný.

Dotyková plocha je praktická, no niečo jej chýba

Praktickým doplnkom pri tomto reproduktore je veľká dotyková plocha umiestnená na vrchnej strane. Nájdeme na nej 5 tlačidiel, a to nasledovné:

Pridávanie hlasitosti, znižovanie hlasitosti, Bluetooth tlačidlo, hlasový asistent a tlačidlo pre vypínanie a zapínanie.

Nachádza sa tu aj niekoľko LED indikátorov, ktoré vidno len pri úkonoch ako pridávanie hlasu či párovanie cez Bluetooth.

Dotyková plocha pôsobí prémiovo, ovláda sa príjemne a jej odozva je výborná. Je skvelým nástupcom fyzických tlačidiel a zvykli sme si na ňu rýchlo, no predsa má svoje nedostatky.

Ako nedostatok plochy hodnotíme jej prebúdzanie “zo spánku”. Pri dlhšom nepoužívaní tlačidiel obrazovka zhasne, čoho dôsledkom je to, že tlačidlá nie je vidno.

Pre opätovné prebudenie je potrebné stlačiť niektoré z tlačidiel a práve tu nastáva problém – nie je ich vidno. Pre prebudenie reproduktora je teda potrebné niekoľkokrát stláčať náhodné miesta, až kým sa nepreberie.

Hlasový asistent a telefonovanie

T6 Max ponúka aj možnosť ovládania pomocou hlasového asistenta. Pre jeho aktivovanie je potrebné pár sekúnd podržať tlačidlo symbolizujúce hlasového asistenta.

Reproduktor má zabudovaný mikrofón a využíva klasického hlasové asistenta od Google, v prípade iOS asistenta Siri alebo asistenta Cortanu.

My sme testovali Google Asistenta a pri používaní zabudovaného mikrofónu sme často narážali na problémy, že nám nie vcelku rozumel. Pre otestovanie mikrofónu sme sa rozhodli vyskúšať reproduktor na telefonovanie.

Pomocou tlačidiel vieme hovor prijímať, rušiť či stíšiť. Telefonovanie cez tento reproduktor funguje parádne. Cez zabudovaný mikrofón je nás pekne počuť, aj keď sme od reproduktoru ďalej a keď sme blízko, ide o takmer bezchybný zvuk.

Batéria, jej výdrž a nabíjanie

Pri pohľade na veľkosť reproduktora nám bolo jasné, že batéria čo to vydrží. Nachádza sa v ňom Li-ion batéria s veľkou kapacitou 12 000 mAh.

Vďaka tejto kapacite nám ponúka výdrž približne 20 hodín pri 50% hlasitosti. Nakoľko hrá reproduktor veľmi hlasno a čisto aj na nižších úrovniach hlasitosti, priemerne nám vydržal približne od 20 do 24 hodín.

Nabíjanie prebieha cez USB Type-C a pri úplne vybitom reproduktore nám zabralo približne 6,5 hodiny pre úplné nabitie.

Oplatí sa kúpa?

Áno, oplatí. Tronsmart Element T6 Max ponúka v nízkej cene skutočne krásny zvuk, jednoduché pripojenie, praktické ovládanie dotykovou plochou a solídnu výdrž batérie.

Značka Tronsmart si pri tomto produkte dala naozaj záležať. Odkedy máme tento reproduktor v redakcii, využívame ho denne a vychutnávame si jeho zvuk. Ak ťa reproduktor zaujal, kúpiš ho tu:


Kupónová cena
121,13€
126,18€
Kupón
GKBTS13

Viac článkov o bláznivých čínskych výtvoroch posielame aj e-mailom. 👇

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *