Základné info

Vznik spoločnosti
2007

Sídlo spoločnosti
Šen-čen (Čína)

Popularita obchodu
Stredná

LightInTheBox je čínsky predajca so zameraním na elektroniku, lacné vychytávky a najmä oblečenie. Spoločnosť prevádzkuje aj ďalší e-shop, ktorý je dostupný na adrese www.miniinthebox.com. Obchod na trhu pôsobí od roku 2007 a jeho popularita je skôr priemerná. Najbežnejším spôsobom platby je PayPal a platba kartou, no v ponuke je aj priamy bankový prevod či Western Union. Zákaznícka podpora predajcu je skôr priemerná, ako výborná. Doručenie balíčkov je spoľahlivé. K dispozícii je prepravná metóda Priority Line, pri ktorej dodanie trvá len 4 – 7 pracovných dní. Predajca za poplatok ponúka poistenie voči colným poplatkom a DPH, ktoré vybaví za zákazníka. Medzi najväčšie benefity tohto obchodu patria nárazové akcie, kedy je možno produkty zakúpiť výrazne lacnejšie ako u konkurenčných predajcov. LightInTheBox je skvelou voľbou práve v prípade nárazových zliav, inak sú ceny na stránke prehnane vysoké. Nákup sa tak vyplatí len s kupónom alebo v prípade zliav.

Pozitíva
  • Možnosť platby cez PayPal, ktorú vysoko odporúčame
  • Doprava Priority Line s dĺžkou dodania len 4 - 7 pracovných dní
  • Možnosť poistenia tovaru voči colným poplatkom (za príplatok)
  • V prípade nárazových zliav alebo kupónov sú ceny výrazne nižšie ako u konkurencie
  • Web je dostupný v mnohých jazykoch, vrátane češtiny
Negatíva
  • Zákaznícka podpora síce reaguje na problémy, no treba na nich tlačiť
  • Predajca výrazne stratil dôveru zákazníkov počas minuloročných obrovských problémoch s doručením balíkov do Európy. Nedoručených bolo asi 400 balíkov, pričom zákazníci boli bez peňazí viac ako 3 mesiace. Nakoniec však e-shop všetkým dotknutým peniaze vrátil
  • Ceny bez kupónov / zliav sú prestrelené
  • Slabá produktová ponuka z EU skladu
Doprava

Postal Service - No Tracking

Bežný balík bez sledovacieho čísla. Pri produktoch nad 22€ bude váš balík zastavený na colnici. Vhodné pre lacné produkty. Doručenie pri tomto spôsobe dopravy trvá približne 11 až 19 dní.

Priority Line

Najvýhodnejší spôsob dopravy do Európy. Pri tejto doprave neplatíte žiadne ďalšie poplatky a cena produktu je výsledná. Balík má sledovacie číslo. Doručenie trvá približne 4 až 7 pracovných dní.

Postal Service - Tracking

Bežný balík so sledovacím číslom. Pri produktoch nad 22€ bude váš balík zastavený na colnici. Vhodné pre lacné produkty. Doručenie trvá približne 11 až 28 pracovných dní.

Expedited Express

Bežný balík so sledovacím číslom. Pri produktoch nad 22€ bude váš balík zastavený na colnici. Vhodné pre lacné produkty. Doručenie trvá približne 3 až 7 pracovných dní.

Sortiment

Elektronika

Oblečenie & móda

Spotrebiče

Dom & záhrada

Auto & Moto

Hračky

Šperky

Náradie

Platobné metódy

Kartou online

Paypal

Prevodom na účet

Dobierka

Asset 1

GPay