Zariadenia

OnePlus TV oficiálne: Nový prémiový smart televízor s Android TV a 50 W reproduktormi

Spoločnosť OnePlus predstavila len pred pár minútami na svojej tlačovej konferencii nový prémiový smart televízor pod názvom OnePlus TV. Ponúkne množstvo inteligentných funkcií, zabudovaný soundbar, systém Android TV najnovšej generácie, ale aj ovládanie prostredníctvom mobilného telefónu.

Oxygen Play a obrovské množstvo funkcií

Nový prémiový televízor ponúkne 55″ uhlopriečku svojho 4K QLED panelu, ktorý obsahuje aj technológiu Dolby Vision a HDR10+. Minimalistický dizajn novinky podčiarkujú aj veľmi tenké rámčeky okolo obrazovky.

Viac technických detailov o samotnej obrazovke nepoznáme, avšak OnePlus tvrdí, že farebný rozsah medzi konkurenčnými QLED modelmi bude najlepší v rámci svojej triedy.

Vstavaný „soundbar” prináša 8 reproduktorov, pričom výkon sa zastavil na hodnote 50W a nechýba ani technológia Dolby Atmos. Výrobca prezentuje túto novinku ako benefit, pri ktorom zákazník nemusí dokupovať kvalitný audio systém k televízoru zvlášť.

Ak nie je „soundbar” aktuálne využívaný, je možné ho zasunúť za obrazovku v rámci tela televízora. Rovnako na zadnej strane je ukrytá pod krytom aj séria štandardných televíznych konektorov.

Zatiaľ len pre indický trh

Po stránke softvéru nechýba Android TV vo svojej aktuálnej verzii s podporou Google Asistenta a asistenta Amazon Alexa. Televízor je možné ovládať prostredníctvom kompaktného diaľkového ovládania s minimom tlačidiel, alebo prostredníctvom aplikácie OnePlus Connect v mobilnom telefóne.

Telefón navyše môže slúžiť ako „trackpad” pre ovládanie systému na obrazovke. Služba Oxygen Play následne umožní plynulé prehrávanie obsahu na televízore.

Novinka v podobe inteligentného televízora OnePlus TV je zatiaľ uvedená len pre indický trh. CEO spoločnosti OnePlus Pete Lau však informoval, že sa budú snažiť priniesť model OnePlus TV aj do Číny, na trh Severnej Ameriky, a tiež do Európy.

V rámci Indie bude k dispozícii verzia televízora OnePlus TV Q1 (pravdepodobne bez „soundbaru”) za sumu 69 900 indických rupií (978 eur) a verzia OnePlus TV Q1 Pro za sumu 99 900 indických rupií (1398 eur).

Zdroj: theverge.com

Súvisiace príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *