Zariadenia

OnePlus 7T Pro oficiálne: Minimálne zmeny najlepšieho OnePlus smartfónu v histórii

Spoločnosť OnePlus predstavila po svojej novinke v podobe modelu OnePlus 7T aj vylepšený Pro model značky. Nový model OnePlus 7T Pro sa má stať konkurenciou pre plnohodnotné vlajkové zariadenia, avšak zmeny oproti predchodcovi sa udiali najmä na poli technických špecifikácii.

Dizajn ostáva nezmenený

Dizajnová línia modelu OnePlus 7T Pro ostáva aj naďalej nezmenená. Prednú stranu pokrýva veľký AMOLED displej so zakryvenými bočnými stenami, zadné fotoaparáty jemne vystupujú z tela zariadenia a zadná stena je matná. Čítačka odtlačkov prstov sa nachádza pod displejom a predná kamera je motorizovaná, nachádza sa v hornej hrane.

Skutočne vlajková výbava

Výbava smartfónu zahŕňa 6,67” Fluid AMOLED 90 Hz displej s rozlíšením 3120 x 1440 pixelov, so zakryvením a bez výrezu. Nechýba vlajkový osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 855+, grafický čip Adreno 640, až 8 GB RAM (12 GB v prípade špeciálnej McLaren edície) a 128 GB interného úložiska (256 GB v prípade špeciálnej McLaren edície) bez možnosti rozšírenia o pamäťovú kartu microSD.

Po stránke fotoaparátu je k dispozícii hneď trojica zadných snímačov. Ide o 48 MPx senzor (f/1.6), 8 MPx teleobjektív (f/2.4) s trojnásobným zoomom či optickou stabilizáciou a 16 MPx širokouhlý senzor (f/2.2). Video zo zadnej kamery je možné natáčať v rozlíšení 2160p (30 fps). Predná motorizovaná kamera má rozlíšenie 16 MPx (f/2.0), ponúkne tiež HDR.

Po stránke softvéru prichádza telefón s najnovším operačným systémom vo verzii Android 10, ktorý je doplnený o minimalistickú, avšak praktickú nadstavbu OxygenOS 10.0. Nechýba čip NFC pre využitie bezkontaktných platieb. Batéria má kapacitu 4085 mAh a je možno ju nabiť veľmi rýchlym 30W Warp Charge nabíjaním prostredníctvom konektoru USB typu C.

Cena a dostupnosť zariadenia

90 Hz displej a trojicu fotoaparátov dostal už aj dostupnejší resp. lacnejší model 7T, medzera medzi dvojicou OnePlus zariadení sa tak značne zmenšila. Novinka OnePlus 7T Pro by sa mala začať predávať v základnej verzii už 17. októbra / října 2019 v Európe za oficiálnu cenu 759 €.

Čerešničkou na torte je predstavenie špeciálnej verzie OnePlus 7T Pro McLaren Edition. Tá bude už tradične vyhotovená v čierno-oranžovej farebnej verzii so špecifickým vzorkovaním. Táto verzia sa bude predávať od 5. novembra / listopadu tohto roka za sumu 859 €. Prípadná 5G verzia zariadenia zatiaľ nebola potvrdená.

Zdroj: theverge.com

Súvisiace príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *