Návody

Ako nakupovať na Gearbest: Kde vložiť kupón, registrácia aj výber dopravy

Predajca Gearbest sa pýši „titulom“ najväčší čínsky e-shop s elektronikou. Na trhu pôsobí len od roku 2013 a na špičku sa teda stihol vyšvihnúť za pomerne krátku dobu.

Spolu s veľkosťou, silou a spoľahlivosťou tohto predajcu súvisia aj výborné ponuky najmä na rôznu čínsku elektroniku. Priaznivé ceny je možno dosiahnuť vďaka limitovaným kupónom, bezstarostné doručenie zasa výberom správnej dopravy.

Často dostávame otázky, ako správne nakúpiť na stránke Gearbest, ako uplatniť kupón či vybrať dopravu. Prinášame teda rýchly a prehľadný návod, ako prejsť celým nákupným procesom a nespraviť pritom žiadnu chybu.

💡 Deal Planet TIP: Pred samotným nákup sa uisti, že máš nastavený dostatočný limit na platbu kartou cez internet. Vykonať tak môžeš cez Internet Banking alebo bankovú aplikáciu v smartfóne.

💡 Deal Planet TIP 2: Stránky Gearbestu sú dostupné v slovenskom aj českom jazyku. Preklad je strojový, nie plnohodnotný, preto to treba brať do úvahy. Ak máš však problémy s angličtinou, nákup ti to určite uľahčí.

Gearbest v slovenčine -> KLIKNI SEM
Gearbest v češtine -> KLIKNI SEM

❗Priateľské upozornenie: Ak vo svojom smartfóne či počítači používaš nejaké rozšírenie, napríklad pre cenovú históriu z Aliexpressu alebo iných obchodov, odporúčame ti ho odinštalovať. Kvôli týmto rozšíreniam môžeš prísť o výhody od nás, akou je napríklad rozšírená zákaznícka podpora.

Návod je rozdelený na dve hlavné časti:

Nákup cez počítač

1. Ako prvý bod je nutné sa v e-shope Gearbest zaregistrovať. Pokiaľ ešte teda nemáš účet, registráciu vykonáš po kliknutí na tento odkaz. Postup je rovnaký ako v každom inom obchode – vyplníš e-mail, heslo a potvrdzovací kód, klikneš na „Register“ (Registrovať) a obratom dostaneš potvrdzovací e-mail, v ktorom budeš vyzvaný k potvrdeniu účtu.

Ak už máš účet, tak sa len prihlás.

2. Teraz je dôležité kliknúť na fialové tlačidlo Chcem To v cenovej tabuľke na našom webe. V prípade, že ponúkame k produktu kupón, rovno si ho jedným kliknutím skopíruj. Budeš ho potrebovať, aby si dosiahol skvelú zľavu.

3. Budeš presmerovaný na konkrétny produkt v obchode Gearbest. Produkt zrýchlene kúpiš cez tlačidlo „Buy Now“ (Kúpiť teraz).

4. Následne budeš presmerovaný priamo do časti s potvrdením objednávky. Ako prvé zadáš svoju adresu. Ak ju ešte nemáš vyplnenú, ihneď budeš vyzvaný k pridaniu novej adresy. Vyplň svoju adresu BEZ DIAKRITIKY.

5. Po zadaní adresy prichádza na výber dopravy. Ak ide o drahší produkt nad 40 €, predvolene býva zvolená doprava EU Priority Line. Túto voľbu ponechaj, nakoľko ide o doručenie, pri ktorom neplatíš žiadne poplatky navyše – clo a DPH vybaví priamo predajca.

Poznámka: Pri niektorých produktoch je sú výber dve dopravy – EU priority Line(DPD) aj EU priority Line. Je úplne jedno, ktorú zvolíš, obe dopravy fungujú rovnako. Rozdiel je len v doručovacej spoločnosti – v prvom prípade ide o DPD kuriéra, v druhom o DHL.

6. Dostávaš sa do predposledného kroku – zadanie zľavového kupónu. Skopírovaný kupón z našej stránky jednoducho vložíš do okienka označeného ako Enter Coupon Code (Vlož kupón) a potvrdíš tlačidlom Apply (Aplikovať).

Po aplikovaní kupónu potvrdíš celú objednávku tlačidlom Place Order (Objednať). Nasleduje stránka s výberom platobnej metódy.

7. Posledným krokom je výber platobnej metódy – zaplatiť môžeš PayPalom, bankovou kartou či dokonca aj cez Google Pay. My odporúčame PayPal, no akýkoľvek spôsob platby je úplne bezpečný.

Celú objednávku potvrdíš tlačidlom Pay Now (Zaplatiť teraz). Následne budeš presmerovaný do platobnej brány, kde už len zadáš príslušné údaje.

Nákup cez mobil

Ak preferuješ nákup cez smartfón, či už cez mobilnú verziu webu alebo mobilnú aplikáciu Gearbest, máme presný postup aj pre teba. Kroky sú veľmi podobné, ako v prípade nákupu na počítači.

1. Zaregistruj sa / prihlás na e-shope Gearbest kliknutím na tento odkaz.

gearbest registracia

2. Ak v cenovej tabuľke na našom webe ponúkame kupón, skopíruj si ho a následne klikni na fialové tlačidlo Kúpiť.

gearbest dealplanet kupon

3. Budeš presmerovaný na stránku Gearbest. V produkte klikni na tlačidlo „Buy Now“ (Kúpiť  teraz), zobrazí sa ti menšie okno, kde vyberieš želanú farbu produktu a znova klikneš na Buy Now.

4. Nasleduje zadanie tvojej adresy. Klikni na položku Shipping address (Adresa doručenia) a vyplň svoje údaje. POZOR: Adresu je potrebné zadávať bez diakritiky, teda bez mäkčeňov a dĺžňov. Inak môže nastať chyba v tlači adresného štítku a balík nemusí doraziť správne.

gearbest adresa mobil

5. Po vyplnení adresy prichádza rad na voľbu dopravy. Pri telefónoch a všeobecne produktoch drahších ako 22 € odporúčame voliť dopravu EU Priority Line. Zabezpečí doručenie bez colných poplatkov a DPH. To vybaví predajca.

Hneď pod dopravou môžeš vidieť možnosť Shipping Insurance – poistenie zásielky. Toto je predajcom odporúčané, v prípade straty balík ti ihneď vráti peniaze.

gearbest doprava mobil

6. A konečne prichádzame k bodu, kedy zadáš skopírovaný zľavový kupón. Najprv klikni na položku „Apply Coupons“ (Aplikovať Kupóny), otvorí sa ti ďalšia podstránka, kde klikneš políčka „Enter Coupon Code“ (Vložiť Zľavový Kupón) a potvrdíš tlačidlom „Submit“ (Potvrdiť).

7. Ďalším krokom je voľba platobnej metódy – odporúčame platiť cez PayPal alebo kreditnou / debetnou kartou.

gearbest platba

8. V úplne poslednom kroku len potvrdíš objednávku kliknutím na tlačidlo Place Order (Potvrdiť Objednávku). V závislosti na zvolenej platobnej metóde budeš presmerovaný na stránku PayPalu alebo stránku banky, kde len zadáš údaje svojej karty a zaplatíš.

gearbest place order

Hotovo.

Akékoľvek otázky nám môžeš na live chat, do Facebook správ alebo e-mailom. Sme tu pre teba.

Súvisiace príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *